• Košík je prázdný.
0,-
0

Proč Crumpler

CO JE VÝCHOZÍM BODEM PRO VYTVOŘENÍ TAŠEK CRUMPLER?

Proces vývoje brašen Crumpler začíná stále stejným způsobem, jako tomu bylo před 18 lety na začátku historie značky Crumpler. Se spoustou nápadů.

V Melbourne, roku 1995 byla skupina kurýrů nespokojena s kvalitou a funkčností jejich brašen. První brašna Crumpler vzešla z jejich potřeby zlepšit tehdejší brašny kurýrů.

Tento přístup, zjišťovat potřeby zákazníků a vylepšovat současné výrobky, je stále výchozím bodem pro každou novou tašku Crumpler.

JAK SE TAŠKY CRUMPLER VYRÁBÍ?

Poté co návrháři značky Crumpler  dají svým nápadům tvar, vzor tašky je vytvořen.  Ze vzoru je vytvořena šablona.  Poté se z kusů látky vytvoří základní struktura tašky a přidávají se detaily.

Klasické obyčejné tašky jsou obvykle vytvořeny pouze z rovné přední a zadní plochy a bočních stěn, to je velmi jednoduchý typ tašky. Crumpler by nikdy takovou tašku nevytvořil, trávíme víc času vytvářením inovativních a komplexních návrhů, které dávají taškám Crumpler svůj jedinečný styl. Každý výrobek má osobitý návrh. Konečný vzorek je poslán do výroby. Stejně jako na počátku, všechny tašky Crumpler jsou dodnes vyráběny ručně. Žádná z tašek Crumpler není ušitá pouze stroji. Mnoho odborníků, napříč všemi fázemi výroby, se podílí na výrobě každé jednotlivé tašky. Například naše foto batohy ‘Jackpack Full Photo Backpack’ jsou vyrobeny ze 175 kusů a k jejich sestavení je třeba okolo 160 kroků, což vyžaduje zhruba 6,5 hodiny na kompletaci jednoho batohu!

JAK JE ZAJIŠTĚNA VYSOKÁ KVALITA VÝROBKŮ?

Crumpler zaměstnává 8 nezávislých agentů pro kontrolu kvality, kteří bedlivě dohlíží na celý výrobní proces, aby zaručili, že náš produkt je vyroben dokonale. Kvalita našich tašek je kontrolována ve všech fázích výroby. Každý jednotlivý výrobek prochází řadou výrobních stupňů a po každém z nich nezávislá švadlena kontroluje kvalitu předchozího výrobního kroku, než se pustí do práce na své části výrobního procesu. Každá taška Crumpler je znova kontrolována před zabalením.

JAK ODOLNÉ JSOU MATERIÁLY,KTERÉ CRUMPLER POUŽÍVÁ?

Crumpler nejen používá materiály, které jsou spolehlivé a odolné, ale také používá specializované metody spojování materiálů s cílem vytvořit co nejodolnější produkt. Koneckonců, nemá žádný smysl používat ty nejodolnější materiály, pokud je nedáte dohromady správně.

Šití

Jednou z hlavních metod, které používáme, je steh zvaný „bar tack“. Tento steh je tvořen hustou řadou stehů, které navzájem svírají úhlel 90°. Používá se k posílení soudržnosti našich tašek. Většina ostatních materiálů není schopna konkurovat síle vyrobené použitím stehu „bar tack“ a mohou se snadno vytrhnout ze švů.

Vnitřní materiál

Crumpler vždy podšívá své tašky. Přidání podšívky a dalších vrstev látky posiluje všechny švy, což zajišťuje, že neselžou při působení tlaku. To též znamená, že bez ohledu na to, co vložíte dovnitř, nedojde k poškození vnější tkaniny.

Lemování a vázání

Crumpler  používá kombinaci lemování a vázání nejen jako dekoraci, ale také proto, že přidání dalších materiálů při šití pomáhá zlepšovat kvalitu a pevnost švů. Na zhotovení jednoho lemu jsou potřeba čtyři řádky šití, i když uvidíte pouze dva na vnější straně tašky.

Chicken Tex Supreme™1000D

Chicken Tex Supreme™ je na zakázku tkaná  1000D nylonová tkanina.  Je hlavním materiálem, který používáme při výrobě našich tašek. Označení “D” je zkratka pro denier a je měrná jednotka lineární hmotnosti vláken, jejichž utkáním vzniká tkanina. Je definována jako hmotnost v gramech na 9000m. 1000D nebo 1000 denier znamená, že 9000 metrů nití váží 1000g (nebo 9km váží 1 kg). To znamená, že vlákno je velmi těžké- čím vyšší je číslo denier, tím těžší je vlákno. S takto vysokou hustotou vláken, je asi 3,5 metrů čtverečních Chicken Tex Supreme ™ vyrobeno z 9 km nití. Chicken Tex Supreme ™ prošla velkým množstvím testů, abychom se ujistili, že kombinace hmotnosti nití a hustoty tkaní bude dávat ty nejlepší výsledky v poměru k hmotnosti.

Nylon

Nylon je forma polyamidu. Jedná se o vysoce kvalitní syntetický materiál a vlákna z něho vyrobená jsou neuvěřitelně silná. Pro dosažení tkaniny Chicken Tex Supreme ™ je nylonové vlákno upravováno vzduchem, to dává konečnému produktu jeho klasickou hrubou a plstnatou texturu. Tato textura je to, co dělá Chicken Tex Supreme ™ tak neuvěřitelně odolný proti oděru. V naší společnosti Crumpler jsme se rozhodli použít nylon před polyesterem (světově nejpoužívanější materiál), protože polyester nesnese opotřebení, které tašky Crumpler potřebují.  Rovněž je ve srovnání s ostatními materiály jako polyester, plátno (a jiné, bavlněné materiály) pevnější, ale zároveň lehčí.

Ripstop Lining

Ripstop Lining je použito na většině tašek Crumpler. Jedná se o 330 denier a 420 denier nylonovou tkaninu, která je velmi hustě tkaná a nabízí tak nejvyšší sílu. Ripstop vrstva je tkanina, která je tkaná za použití tlustších nití, aby se zabránilo šíření trhlin nebo propíchnutí. Dokonce, i když se vám podaří vrazit pero přes podšívku našich tašek (což není snadný úkol), roztržení nebo díra se nemůže díky hranici silnější nitě zvětšit více než čtverec o hraně 7 mm. Mnoho dalších výrobců tašek nepokrývá svá zavazadla vůbec, opotřebení m může dojít k poškození povrchu PU povlaku z nylonu a tím snížit celkovou životnost. Crumpler vždy kryje své tašky.

JAK CRUMPLER VYBÍRÁ MATERIÁLY?

Crumpler volí svůj materiál podle jednoho jednoduchého pravidla: prostě to nejlepší. Snažíme se, aby všechny naše materiály vydržely po celou životnost produktu, plus dalších 10 let. Díky chytrým rozhodnutím o materiálu jsme schopni vyrábět kvalitní tašky, které nebudou vyhozeny nebo zlikvidovány. Naše tašky jsou vyrobeny tak, aby byly velmi odolné a splňovali veškeré vaše požadavky.

KOLIK BAREV TAŠEK MÁTE?

Crumpler v současnosti vyrábí 128 různých barev tkaniny Chicken Tex Supreme™. Crumpler  neustále vytváří nové barvy a vzhledem k vysokému stupni kvality tkaniny je jedinou značkou, která může mít takové komplexní jednotné barvy. Podíváte-li se pozorně, na látce si všimnete, že barva v sobě obsahuje několik různých barevných tónů. Po letech testování Crumpler zdokonalil tento proces a získal tak jedinečnou hloubku barev, díky níž se tašky Crumpler odlišují od konkurence.

PROČ  VODA Z MÉ TAŠKY SJEDE, KDYŽ SE NAMOČÍ?

Na zadní straně naší Chicken Tex Supreme™ tkaniny používáme PU podporu a na přední straně teflonový potah. S těmito povlaky je naše látka schopna fungovat ještě lépe. Všechny tkaniny Crumpler jsou potaženy a zpracovány tak, aby nabízely výbornou odolnost proti vodě i po intenzivním používání. Tento povlak také představuje výbornou ochranu proti prachu a špíně.

JAKÝ MATERIÁL POUŽÍVÁ CRUMPLER NA JEJICH RAMENNÍ POPRUHY?

Crumpler používá oba, nylonové i polypropylenové popruhy. Náš popruh je vytvořen jako plochý pás vláken, které se liší v tloušťce, tkaný v mnoha vrstvách. Naše popruhy jsou odolné a pevné. Ve skutečnosti byste mohli na našem 50 mm popruhu táhnout auto. Crumpler vždy používá vysoce kvalitní popruhy z nylonu nebo polypropylenu s pevností pásky 4500 kg.

JAKÉ PŘEZKY A SPONY JSOU DOSTATEČNĚ DOBRÉ PRO VÝROBKY CRUMPLER?

Pro všechny produkty Crumpler používá silné a účinné přezky. Naše spony jsou vyrobeny z polyamidu (nylon) nebo polyacetátu (který je často používán jako náhrada kovu). Všechny přezky, které Crumpler používá, jsou na zakázku. Abychom měli jistotu, že kvalita a odolnost našich spon je vynikající, vždy je před jejich použitím na některý z našich produktů důkladně testujeme.

PROČ CRUMPLER TAŠKY VYPADAJÍ TAK JAK VYPADAJÍ?

Design tašek Crumpler je založen na heslu „jiné a lepší“. Naši návrháři se nikdy neřídí příručkami stylu. My jsme naše vlastní značka a náš vlastní tým. Vyrábíme tašky, které máme rádi.

Zeptat se
Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva: